Lokalita

Spoznajte príbeh Vášho bývania a nadýchnite sa históriou blízkosti Národnej ulice

Piano Residence je situované len krôčik od historicky známej Národnej ulice v Žiline. A aký je jej príbeh? Táto ulica v minulosti menila svoj názov nespočetnekrát a rovnako ako ostatné časti nášho mesta, prešla rokmi aj mnohými architektonickými zmenami. Ulica vznikla koncom 19. a začiatkom 20 storočia, aby prepojila staré mesto so železničnou stanicou. V roku 1895 sa ulica začala zapĺňať prvými domami, architektúrou ktorých sa môžete kochať aj dnes. Od času svojho vzniku niesla názvy ako Železničná ulica, ulica Ľudovíta Konšúta, Masarykova ulica, Hlinkova ulica, ulica SNP a až od roku 1992 dostala dnešné pomenovanie.

PianoResidence.sk
PianoResidence.sk
PianoResidence.sk
PianoResidence.sk

PianoResidence.sk

PianoResidence.sk

Lokalita Piano Residence je ako stvorená pre mestský život. V blízkosti sa nachádzajú najdôležitejšie úrady a inštitúcie, škôlky, školy, ako aj nákupné centrá Mirage Shopping Center a Aupark. Kultúrne obohatenie duše možno nájsť v predstaveniach Mestského divadla.

PianoResidence.sk
PianoResidence.sk
PianoResidence.sk
PianoResidence.sk

Rovnováhu pokoja od pulzujúceho tepu mestského života objavíte v parkoch plnej zelene, či už si zvolíte prechádzku k Sadu na Studničkách, Bôrickému parku alebo ku Budatínskemu zámku. Ak ste športovým nadšencom a zbožňujete pohyb vonku, perfektným miestom pre Vaše aktivity je Vodné dielo v Žiline, ako aj športový a oddychový komplex eXtreme park.

Malá Fatra - turistika, príroda

Ak chcete zostať v spojení s prírodou, jej krásy si môžete vychutnať aj vďaka bezprostrednej blízkosti pohoria Malej Fatry, Jánošíkových Dier pri Terchovej, Súľovských Skál pri Bytči, Lietavského hradu medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná a ak chete obdivovať zachovalú ľudovú architektúru navštívte Čičmany. Okolie Žiliny ponúka mnoho ďalších prírodných atrakcií. Najmä v zimnom období určite navštívte lyžiarské stredisko Martinky a Snowparadise v Osčadnici.

PianoResidence.sk
PianoResidence.sk

PianoResidence.sk

Spoznajte okolie PianoResidence